Dynmik Design for Die (DDD), progresif sac şekillendirme kalıplarının ve transfer sistemlerinin hareket simülasyonlarının hızlı ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlayan bir Siemens NX eklentisidir. DDD’nin kullanımı kolay arayüzü ile tüm kalıp sisteminin mekanizma analizi kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir.

DDD’nin özellikleri
Kolay Kullanım: 1 günlük program eğitimi ile simülasyon için gerekli tüm parametreleri NX üzerinde tanımlamak mümkündür. Bu sayede tasarım ve kalıbı devreye alma süresi kısaltılabilir.

Proses Parametrelerinin Optimizasyonu: Hedeflenen üretim hızına (vuruş/dakika) ulaşabilmek için proses parametreleri optimize edilebilir. DDD ile kalıp ve transfer sistemi elemanlarının hız ve ivme analizleri yapılabilir.

Temas/Çarpma Kontrolü: Kalıbın çalışması sırasında birbirine temas edebilecek parçalar tespit edilerek yüksek maliyetli kalıp hasarlarının meydana gelmesi engellenebilir. Onaylanan kalıp sisteminin animasyonu oluşturularak son kullanıcılar ile paylaşılabilir.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.