AM-Studio, kullanıcıları adım adım tüm eklemeli imalat sürecini tasarlayabildiği ve proses simülasyonu yaparak hataları tespit edebildiği bir yazılımdır. Gelişmiş algoritmalar ve otomatik fonksiyonlar ile parça üretim yönünü belirleme, destek elemanı oluşturma ve üretim verisinin hızlı ve kolay şekilde hazırlanabilmesi için tasarımcıya destek olur.


Simülasyon Modülü
AM-Studio içerisinde, imalat endüstrisinde yıllardır birçok hatasız imalat prosesine katkıda bulunan Simufact Additive simülasyon programının temel modülü yer almaktadır. AM-Studio'nun geliştirme ekibi analizlerin tasarım platformu üzerinde yapılabilmesi için Simufact Additive'i kullanıcı dostu bir şekilde AM-Studio'ya entegre etmiştir. Bu şekilde, veri hazırlama sürecinde hem simülasyonun hem de AM-Studio'nun tüm avantajlarından faydalanabilirsiniz.


Titan.Core Üretim Dosyası Hazırlayıcı
Titan.Core'un gelişmiş algoritması ile dilimleme ve tarama yollarının oluşturulması, standart üretim dosyası hazırlayıcılardan 30 kat daha hızlıdır. Bu sayede üretim için gerekli verilerin hazırlanması için gerekli süre en aza indirilebilir.

Çok karmaşık geometriler için bile Titan.Core ile yüksek hızda üretim verisi düşük bellek kullanımı ile hazırlanabilir. Bu algoritmanın performansı en son yapılan Aerospike Deneyi ile ispatlandı. Dünyanın en karmaşık eklemeli imalat ile üretilen parçası için üretim verisi 8 dakika içinde 3B yazıcıya aktarıldı.


AM-Studio'nun Diğer Özellikleri

  • Kolay Kullanım

AM-Studio, veri aktarımından malzeme ve tezgah seçimine kadar eklemeli imalat sürecinde kullanıcıları adım adım yönlendirir. Tek bir arayüz üzerinde tüm tasarım ve analiz süreci tamamlanarak üretim verisi tezgaha gönderilebilir.


  • Otomatik Prosesler

AM-Studio, hatalı STL dosyalarını tamamen otomatik olarak onaran tamir özelliği içermektedir. Buna ek parçanın istenilen ölçülerde üretilebilmesi için üretim sırasında meydana gelen çarpılmalar simülasyon desteği ile hesaplanarak geometri üzerindeki telafi işlemi otomatik olarak yapılabilir.


  • Kolay Destek Elemanı Oluşturma

AM-Studio, popüler Blok, Çubuk ve Çizgi destek elemanlarının yanı sıra, yapım süresi ve malzeme kullanımı açısından önemli tasarruflar sağlayan iki özel destek olan Ağaç ve Adaptif Hücre destek elemanlarının oluşturulması için gerekli özelliklere sahiptir.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.