Her üretimin temelinde malzeme bulunur ve ancak en doğru malzeme verisi ile gerçekleştirilen analizlerden doğru sonuçlar elde edilebilir. Her ne kadar CAE yazılımları malzeme kütüphanelerine sahip olsalar da bazı durumlarda gereksinimi karşılamayabilirler.

Key to Metals tarafından geliştirilen Total Materia malzeme veri tabanı ile; 350.000'den fazla metal malzemenin yanında 100.000'den fazla polimer malzemenin 20 milyondan fazla özelliğine ulaşabilir, CAE yazılımlarında kullanmak üzere malzeme verisi oluşturabilirsiniz.

Ana özellikler

  • 20 milyon kayda sahip en kapsamlı uluslararası çapraz referans tabloları
  • Kimyasal bileşimler
  • Standart referanslar
  • Uygulama Kılavuzu
  • Mekanik ve termal malzeme özellikleri
  • Yüksek sıcaklıklardaki malzeme özellikleri
  • Isıl işlem diyagramları
  • Tedarikçiler ile ilgili bilgiler
  • Malzeme yorulma özellikleri


Modüller
Total Metals: Kompozisyon, mekanik, fiziksel ve termal özellikler, ısıl işlem diyagramları, çapraz referans tabloları ve 350.000'den fazla metal alaşım için çok daha fazlasını içeren, standart malzeme özelliklerinin yer aldığı veri tabanı.

Extended Range: Simülasyon ve sonlu eleman analiz programları ile yapılan yapısal analizler ve imalat simülsyonları için gerekli olan gerilme-gerinim (stress-strain) eğrileri, yorulma özellikleri, şekillendirme limit diyagramları gibi malzeme özelliklerini içeren ek veri tabanı.

eXporter: Malzeme verilerini; Simufact, MSC Marc, MSC Nastran, LS-DYNA gibi bir çok simülasyon programının okuyabileceği formata dönüştüren modül.

SmartComp: Spektral analizden elde edilen kimyasal kompozisyon kullanılarak, 350.000'den fazla metal malzeme içerisinde kimyasal kompozisyon ile eşleşen malzemeleri görüntüleyen özel arama modülü. Ayrıca farklı malzemelerin özelliklerinin karşılaştırmalı olarak incelenebileceği araçlar içermektedir.

PolyPLUS: Binlerce plastik, seramik ve kompozit malzemenin özelliklerinin yer aldığı veri tabanı.

DataPLUS: Metal ve metal olmayan malzemeler için kaynak ve bağlantı bilgileri, yağlayıcılar ve soğutucular, malzeme boyutları, triboloji ve kaplama bilgilerini içeren veri tabanı.

Enviro: Binlerce metal ve metal olmayan malzeme için korozyon verileri, radyasyon, hava koşulları etkileri ve yaşlanma bilgileri sağlayan ek veri tabanı.

Compliance: Malzemeler ve içeriğindeki maddeler için küresel yasal düzenlemeler hakkında bilgileri içeren kütüphane.

Suppliers: Yerel veya global tedarikçilerin bilgilerini içeren ve fiyat karşılaştırması yapılabilen tedarikçi veri bankası.

Tracker: Veritabanında nelerin değiştiğini ve standart sürüm güncellemelerinden malzeme özelliklerine kadar neyin ne zaman değiştiğini takip etmek için kullanılan veri izleme sistemi.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.